7 اشتباه در طراحی و ساخت ویلا

7 اشتباه در طراحی و ساخت ویلا که می توانید با دانستن آن در هزینه های خود صرفه جویی کنید.اگر قصد دارید برای اوقات خوش خود و خانواده در تعطیلات یک ویلا داشته باشید در ادامه مطلب همراه ما باشید تا با هم این اشتباهات را بررسی کنیم.هدف ما افزایش اطلاعات شما جهت خرید و ساخت ویلا می‌باشد.

1.فضای بهینه در طراحی و ساخت ویلا

بهینه کردن فضای ویلا علاوه بر افزایش کارایی فضا باعث کاهش چشمگیر هزینه‌ها در ساخت آن می‌شود.چطور فضا را بهینه کنیم؟اگر برای ساخت ویلا در قدم اول آن را طراحی کنیم می‌شود از بروز این اتفاق جلوگیری کرد. مهمترین عاملی که باید مورد توجه قرار بگیرد این است که اگر متراژ زمین شما زیاد است نباید بیشتر از مقدار استفاده خانواده‌تان زیربنا برای ساخت در نظر گرفت.توجه کنید افزایش زیربنای ساختمان بدین معناست که شما باید علاوه بر مصالح بیشتر برای ساخت لوازم و مبلمان بیشتری برای تجهیز آن تهیه کنید که همین عامل باعث افزایش هزینه برای شما می‌گردد.این مورد برای فضای خارجی مانند نمای ویلا و محوطه سازی نیز صادق است.

7 اشتباه در طراحی و ساخت ویلا

2.نورپردازی اشتباه در طراحی و ساخت ویلا

نور پردازی اشتباه در طراحی و ساخت ویلا بسیار امر شایعی می‌باشد که از نظر زیبایی نقش مهمی را ایفا می‌کند.در واقع هیچ فضایی نباید در ویلا بدون نور پردازی طراحی شود تا بتواند زیبایی خود را در شب حفظ کند.شاید برای شما اینطور به نظر برسد که اگر قرار باشد برای تمام فضاها نور در نظر گرفته شود باعث افزایش هزینه‌ها در خرید تجهیزات نورپردازی می‌شود.اگر بخواهیم بصورت مهندسی اقدام به طراحی نورپردازی فضا کنیم هزینه‌ها تفاوت چندانی با حالت عادی نداشته باشد دلیل این موضوع استفاده صحیح از تجهیزات نورپردازی در مکان درست آن است که با طراحی محقق می‌شود.

نورپردازی در ویلا

3.برنامه ریزی اشتباه در ساخت ویلا

سعی کنید برای ساخت ویلای خود متناسب با بودجه در نظر گرفته شده برنامه‌ریزی دقیقی داشته باشید تا در زمان ساخت به مشکل مالی برخورد نکنید.همین مشکلات باعث می‌شود تا مالک جهت کاهش هزینه‌ها از برخی آیتم های مهم صرف نظر کند دلیل هم کاملاً مشخص است سوء مدیریت در هزینه های ساخت.برای جلوگیری از این اتفاق اگر تجربه ساخت و ساز دارید حتماً سعی کنید تمامی آیتم های کاری را در نظر بگیرید اگر بودجه شما محدود است با اولویت بندی اقدام به ساخت کنید و آیتم های که از اولویت کمتری برخوردار هستند را به زمان دیگری منتقل کنید تا پس از رفع محدودیت مالی مجدداً آن آیتم را اجرا کنید.

4.سبک معماری اشتباه در طراحی و ساخت ویلا

سبک معماری یک انتخاب سلیقه ای و شخصی می‌باشد.انتخاب اشتباه یک سبک معماری در صورت محدود بودن بودجه اولیه می‌تواند شما را از داشتن یک ویلا شخصی محروم کند.برخی از سبک‌های معماری داخلی مانند کلاسیک می‌تواند هزینه بیشتری نسبت به سبک مینیمال داشته باشد.سعی کنید در طراحی و انتخاب سبک ویلا اولویت شما کارایی و آسایش در آن باشد.شما در هر زمان می‌توانید نسبت به شخصی سازی ویلای خود و همچنین ارتقاء آن اقدام کنید پس نیازی نیست هزینه اولیه خود را بطور مثال صرف یک نمای خاص و یا لوازم داخلی لوکس کنید.

7 اشتباه در طراحی و ساخت ویلا

5.امکانات رفاهی

اگر ویلای شما در خارج از شهر قرار دارد در مرحله اول نیازی نیست تمام امکانات رفاهی در شهر هم در آنجا پیاده سازی شود مانند لوازم بازی محوطه،کابینت های گران قیمت،مبلمان خاص،تعداد زیاد صندلی‌ها و . . پیشنهاد می‌شود در ابتدا از وسایل کم شروع به تجهیز فضای ویلا شود و در صورت امکان از وسایل غیر ضروری جهت کاهش هزینه‌ها صرف نظر شود.فراموش نکنید آسایش شما در اولویت است.

6.فضای سبز در طراحی ویلا

یکی از مواردی که باعث می‌شود یک ویلا علیرغم هزینه ساخت بالا زیبایی و جذابیت نداشته باشد اشتباه در طراحی فضای سبز آن است.گل‌ها،درختان و مسیر های ورودی به ساختمان ویلا باید طوری در نظر گرفته شود تا پس از گذشت زمان دستخوش تغییرات قرار نگیرند.شما می‌توانید با بهره گیری از تخصص و هنر دیگران در این زمینه از این اتفاق جلوگیری کنید و ویلای خود را همیشه زیبا ببینید.فراموش نکنید طراحی هزینه نیست،سرمایه گذاری است.

7.اختصاص فضا برای آتش

در فضای بیرونی ساختمان ویلای خود قسمتی را به گودال باغچه(گودال آتش)اختصاص دهید.این مورد یکی از اشتباهاتی است که در طراحی و ساخت ویلا در نظر گرفته نمی‌شود.کمتر کسی دیده شده که به آتش و شب نشینی کنار آن را علاقه‌ای نداشته باشد و تقریباً عده زیادی از این موقعیت لذت می‌برند.از این موضوع به راحتی عبور نکنید و سعی کنید نظر همه در ساخت آن نقش داشته باشد.این یکی از ساده‌ترین و کم هزینه‌ترین بخشها در ساخت ویلا می‌باشد.

گودال آتش

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *