نکات طلایی انتخاب پارچه مبل دکوراسیون

امروز قصد داریم در مجله آیوت به بررسی نکات طلایی انتخاب پارچه مبل دکوراسیون خانه بپردازیم. اگر انتخاب پارچه رومبلی برای شما به دغدغه تبدیل شده است این مطلب را تا آخر مطالعه کنید تا با مهمترین نکات انتخاب پارچه رومبلی آشنا شوید. همراه ما باشید

نکات طلایی انتخاب پارچه مبل دکوراسیون

اگر می‌خواهید در دکوراسیون جدید خانه خود مبلمان زیبایی داشته باشید، انتخاب پارچه رومبلی بسیار تأثیر گذار می‌باشد. با توجه به تنوع جنس و رنگ پارچه‌ها در بازار باید نهایت دقت را در خرید پارچه رومبلی بکنید. در نظر داشته باشید پس از خرید پارچه راه برگشتی وجود ندارد و در صورت انتخاب اشتباه مجبور هستید تا مدت زمان طولانی آن را در خانه تحمل کنید.

اگر می‌خواهید پارچه رومبلی را خودتان انتخاب کنید باید اطلاعات کافی در مورد آن داشته باشید در غیر اینصورت پیشنهاد می‌کنیم برای خرید از یک فرد متخصص مشاوره بگیرید. همراه ما باشید تا مهمترین نکات انتخاب پارچه رومبلی را باهم بررسی کنیم.

مهمترین نکات طلایی انتخاب پارچه مبل دکوراسیون

 • رنگ پارچه
 • جنس پارچه
 • طرح و تراکم بافت پارچه
 • کیفیت پارچه
 • قیمت پارچه
 • دوخت پارچه

رنگ پارچه مبلمان

برای انتخاب رنگ پارچه رومبلی  2 مورد مد نظر قرار دهید.

 1. متناسب با دکوراسیون و نورپردازی منزل خود رنگ را انتخاب کنید.
 2. چرک تاب بودن پارچه هم بسیار مهم است چون هر چقدر برای تمیز نگه داشتن آن تلاش کنید باز هم پارچه کثیف می‌شود.

رنگ پارچه دکوراسیون خانه

جنس پارچه

قبل از خرید به جنس پارچه فکر کنید سپس دنبال آن با طرح و رنگ دلخواه بگردید.

 1. پارچه مواد طبیعی: پارچه های ابریشمی،جین،نخی،پشمی،پنبه ای،چرم طبیعی و …
 2. پارچه مواد مصنوعی: پلی استر،نایلون،مخمل،چرم مصنوعی

طرح و تراکم پارچه

انتخاب طرح پارچه کاملا سلیقه ای می باشد و متناسب با دکوراسیون منزل انتخاب می‌شود. ولی در مورد تراکم پارچه هنگام خرید آن کاملاً دقت کنید و از فروشنده بخواهید در مورد آن اطلاعات کافی به شما بدهد.

نکات طلایی انتخاب پارچه مبل دکوراسیون

کیفیت پارچه

تشخیص کیفیت پارچه معمولا بصورت تجربی و با کسب مهارت بدست می آید. ولی در نگاه اول می‌شود برخی از موارد را متوجه شد.بطور مثال پرز های پارچه را مد نظر قرار دهید. در صورت امکان مقداری از پارچه را تهیه و در منزل اقدام به شستشوی آن بکنید و با حالت اولیه پارچه مقایسه کنید.با اینکار می‌تواند به کیفیت و ماندگاری پارچه پی ببرید.

قیمت پارچه

قیمت پارچه در بازار بسیار متنوع است. با اندکی تحقیق و پرس و جو در بازار می‌توانید در مورد قیمت پارچه اطلاعات مفیدی بدست آورید.

 • قیمت کم : تا قیمت مترطول 150.000 تومان
 • قیمت متوسط: تا قیمت متر طول 250.000 تومان
 • قیمت بالا : از قیمت 250.000 تومان به بالا

دوخت پارچه

مورد آخر سعی کنید دوخت پارچه را بررسی کنید. شما با بررسی دوخت می‌توانید حالت های مختلف پارچه با نخ را ببینید. پارچه‌ها در هنگام دوخت رفتار متفاوتی از خود نشان می‌دهند پس به این موضوع دقت کنید.

امیدواریم این مطلب برای شما مفید بوده باشد. سوالات و نظرات خود را در زیر بنویسید .ما بصورت هفتگی به سوالات شما پاسخ می‌دهیم.ممنون که تا انتهای این مطلب همراه ما بودید.

فرم درخواست مشاوره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *